برنامه كلاسهاي كنكور  دبيرستان خوارزمي

 

 برنامه كلاسهاي كنكور دبيرستان خوارزمي

 

ولي محترم لطفا نظارت دقيق بر حضور فرزندانتان در كلاسهاي كنكور داشته باشيد و در صورت غيبت موجه حتما در همان روز مدرسه را در جريان قرار دهيد. با سپاس

 


 

با عرض تبريك فرارسيدن سال جديد تحصيلي نظر شما را به موارد ذيل جلب مينمائيم:

1) برنامه درسي  در سايت آمده طبق برنامه تدوين شده وسايل مورد نياز را همراه داشته باشيد.(در بخش تازه هاي خبر)

2) پوشيدن لباس فرم از روز اول ورود به مدرسه الزاميست.

3) جهت آگاهي از كلاسبندي پايه هايي كه در سايت نيامده به دبيرستان مراجعه شود.(در بخش تازه هاي خبر)

4) ساعت حضور در مدرسه 7:30 صبح و ساعت پاياني 14:25 ميباشد.

 

  

 

 

ساعات درسي دبيرستان 

   

 

  • هميشه افراد هدفمند موفق مي شوند زيرا آنها ميدانند به كدام سمت بروند.آنها مانند آهن ربا موفقيت را به سوي خود جذب مي كنند.

   

دانش آموزاني كه تمايل به همكاري در سايت دبيرستان رادارند لطفا به آقاي شاهسوند مراجعه نمايند

با سپاس كارگروه سايبري دبيرستان خوارزمي

 


 


                          محمد بن موساي خوارزمي

 

 

 

 

 

   رياضيدان، ستاره‌شناس، فيلسوف، جغرافيدان و مورخ شهير ايراني در دوره عباسيان است. وي در حدود سال ۷۸۰ ميلادي (قبل از ۱۸۵ قمري)[در خوارزم (ازبكستان كنوني) زاده شد. ابن نديم و قفطي اصالت او را از خوارزم مي دانند. لقب وي معمولاً اشاره به شهر خوارزم دارد كه همان خيوه كنوني واقع در جنوب درياچه آرال مركزي و بخشي از جمهوري ازبكستان است.[ شهرت علمي وي مربوط به كارهايي است كه در رياضيات، به‌ويژه در رشته جبر، انجام داده به طوري كه هيچيك از رياضيدانان سده‌هاي ميانه مانند وي در فكر رياضي تأثير نداشته‌اند و وي را «پدر جبر» ناميده‌اند جرج سارتن، مورخ مشهور علم، در طبقه‌بندي سده‌اي كتاب خود مقدمه‌اي بر تاريخ علم سده نهم هجري قمري را «عصر خوارزمي» مي‌نامد.

خوارزمي رياضي‌دان بنام قرون وسطي است كه حاصل تحقيقات و تأليفات او هنوز مورد استفاده مي‌باشد و كتاب جبر و مقابله او را بسياري از مترجمان مشهور قرون وسطي ترجمه كرده‌اند. بيشترين چيره‌دستي وي در حل معادله‌هاي خطي و درجه دوم بوده‌است. كتاب Algoritmi de numero Indorum كه ترجمه كتاب جمع و تفريق با عددهاي هندي او به لاتين است باعث شد تا دستگاه عددي در اروپا از عددنويسي رومي به عددنويسي هندي-عربي تغيير يابد؛ چيزي كه هنوز نيز در اروپا و ديگر نقاط جهان فراگير است واژه جبر را اروپائيان بطور كلي از كتاب خوارزمي و اصطلاح امروزي الگوريتم (Algorithmus) از نام خوارزمي گرفته شده است. به هنگام خلافت مامون، وي عضو دارالحكمه كه مجمعي از دانشمندان در بغداد به سرپرستي مامون بود، گرديد. خوارزمي كارهاي ديوفانت را در رشته جبر دنبال كرد و به بسط آن پرداخت.